Egidijos Šeputytės poezijos knygos „Sekretai ir sekreterai“ pristatymas

Egidijos Šeputytės poezijos knygos „Sekretai ir sekreterai“ pristatymas

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į debiutinės Egidijos Šeputytės poezijos knygos „Sekretai ir sekreterai“ pristatymą, kuris vyks gegužės 12 d., penktadienį, 18 val. Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18. Pristatyme dalyvaus knygos redaktorius, poetas Donaldas Kajokas, leidėjas, poetas Viktoras Rudžianskas, renginį moderuos rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė.
Egidija Šeputytė – poetė, tapytoja, psichologė, žurnalo „Aš ir psichologija“ vyr. redaktorė. Kaunietei E. Šeputytei šis eilėraščių rinkinys – debiutinis. Mergaitė ir naivūs vaikystės sekretai; brandi moteris ir mįslingi puošnūs sekreterai, jų stalčiukai bei slaptavietės; moters-mergaitės, išorinio pasaulio ir vidinės realybės alcheminė jungtis ir lengvas visa tai skiriantis šydas – esminiai Egidijos Šeputytės pirmosios knygos rūpesčiai, psichologiniai vektoriai, aišku, ir grakštūs poetiniai atradimai.
Literatūros kritikas Ramūnas Čičelis: „Sekretai ir sekreterai“ yra knyga, kurioje akcentuojamas moteriškumas, nevirstantis karinga feministine pozicija ar romantiniu kalbėjimu. Moteris eilėraščių rinkinyje suprantama kaip žmogus, turintis gal kiek daugiau paslapčių nei vyrai.
Knygos pavadinimas dukart nurodo į paslaptį: sekretai – vaikiškas žaidimas, kurio metu į smėlį užkasamas stiklas su prispaustu gėlės žiedu, – ir sekreterai – maži baldai, turintys daug slaptų stalčiukų. Ir tai, kas užkasta smėlyje, ir tai, kas slepiama mažuose stalčiuose, pratęsiama jau knygos skaitytojo vaizduotės, kuriai pateikiamas ne galvosūkis, o detalė ar motyvas, kurį norisi plėtoti savo mintyse bei socialiniame gyvenime.“

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, vyresnioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams, tel. (8 37) 22 23 57, el. p. [email protected]


Parašykite komentarą