Tapybos darbų paroda

Tapybos darbų paroda

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje saulėtą kovo 8-osios pavakarę tapytojai, jų draugai, meno mėgėjai rinkosi į tapybos darbų parodos „Subalansuota MOTERIMS, bet tinka ir vyrams“ atidarymą. Išskirtinėje parodoje eksponuoti 4 tapytojų: Alinos Daiker-Gulbinienės, Neringos Dambrauskienės, Raimondos Tamo ir Jono Kunicko unikalūs tapybos darbai vos tilpo dviejose erdviose salėse.
Gausiai susirinkusius renginio dalyvius pasveikino viešosios bibliotekos vyr. specialistė Elvyra Matveičikienė ir pasidžiaugė, kad tą vakarą pasidalinti savo mintimis, papasakoti apie savo kūrybinį kelią ir pristatyti savo kūrinius sutiko parodoje eksponuojamų darbų autoriai: J. Kunickas, N. Dambrauskaitė, A. Daiker-Gulbinienė ir R. Tamo. Išskirtinio kolorito, sodriuose ir iškalbinguose autorių darbuose dominuoja MOTERIS: mūza, deivė, namų židinio sergėtoja, dukra, motina… Autorių darbuose įamžintos ne tik žinomos, aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujančios moterys, bet ir moterys iš jų artimos aplinkos.
Tiesa, tą vakarą visos trys moterys tapytoją Tomą Kunicką vadinančios savo tikruoju mokytoju, padėjusiu joms išpildyti seniai puoselėtą svajonę piešti ir tapyti, pačius nuoširdžiausius žodžius sujungę į vieną bendrą spalvingą linkėjimų puoštę dėkojo jam už padrąsinimus, toleranciją ir kūrybiškumo skatinimą. J. Kunickas taip pat negailėjo komplimentų šioms trims žavioms damoms ir pridūrė, jog džiaugiasi kuriančiais žmonėmis ir visuomet yra pasirengęs jiems patarti ir padėti. Po parodos pristatymo autoriai betarpiškai bendravo ir atsakinėjo į susidomėjusių parodos lankytojų klausimus. Viena iš parodos autorių – Neringa Dambrauskienė į klausimą, kodėl tapo moteris, atsakė taip: „Kodėl moteris? – Kas geriau gali atskleisti moterį, jei ne pati moteris“, – apie savo kūrybą pasakojo Neringa Dambrauskienė. Parodos atidarymą papuošė subtilios saksofono variacijos, o atidarymo šventėje dalyvavusios moterys buvo apdovanotos pavasarišku gaivumu dvelkiančiomis gėlėmis. Buvo nepaprastai jautru, atvira ir subalansuota MOTERIMS!

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė

 


Parašykite komentarą