Liberto Klimkos knygos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ sutiktuvės Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Liberto Klimkos knygos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ sutiktuvės Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Vasario 9 d. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė į etnologo Liberto Klimkos knygos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ sutiktuves. Gausiai susirinkusius Garliavos, Vilkijos, Ringaudų, Raudondvario, Kačerginės, Batniavos, Ilgakiemio ir Ežerėlio miestelių ir kaimų renginio dalyvius pasveikinusi viešosios bibliotekos vyr. specialistė Elvyra Matveičikienė patikino, jog profesoriaus Liberto Klimkos pristatinėti nereikia – daugybė žmonių pažįsta šį neeilinį žmogų iš radijo, televizijos laidų, straipsnių apie lietuviškus papročius, tradicijas ir gamtos reiškinius.
L. Klimka yra vienas iš etnokosmologijos muziejaus įkūrėjų, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas, daugelio kitų visuomeninių organizacijų narys, gamtos mokslų daktaras ir Lietuvos edukologijos universiteto profesorius. Ir prie viso to – labai įdomus pašnekovas, kurio beklausant laikas prabėga nepastebimai ir norisi klausytis dar ir dar. Susitikimas su etnologu, profesioriumi L. Klimka – tai pirmasis viešojoje bibliotekoje įgyvendinamo projekto „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“ renginys, skirtas skatinti įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojus kuo daugiau skaityti. Siekiant kelti Kauno rajono miestelių ir kaimų bendruomenių narių tarpe skaitymo prestižą susitikimų su knygų autoriais dalyviai vėliau bus kviečiami dalyvauti pristatytų knygų žinių mūšiuose.
Nuo 1947 m. autorius gyvendamas Vilniuje pradėjo girdėti ir senojo miesto grindinio bei mūrų sakmes. Etnologo Liberto Klimkos išleista knyga „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ kviečia skaitytoją įdomiai pasivaikščioti po miestą.
Naujoje prof. Liberto Klimkos knygoje pasakojama apie istorijos žingsnių aidus Vilniuje, jo urbanistikoje, kultūros ir mokslo istorijoje, apie mažai žinomus ar plačiau nenušviestus istorinius faktus, parinkus tuos, kurie turėjo didelę įtaką miesto raidai. Knygą sudaro dvi didelės dalys: „Miestas upių slėnyje tarp kalvų“ ir „Palikę pėdsakus Vilniaus grindinyje“. Pirmojoje dalyje autorius aprašo įvairius Vilniaus istorijos faktus, o antrojoje jis pasakoja garsių vilniečių likimus, tačiau pirmosios dalies skyrius dar papildo kokios įdomios ir išradingos istorijos, tarsi suteikiančios pagrindiniam pasakojimui tam tikro šarmo. Čia taip pat pateiktos šviesuolių įžvalgos, aiškinančios magiškosios Vilniaus traukos priežastis. Kartu pasakojama ir apie vilniečius, jų spalvingus charakterius, nuopelnus mūsų kultūrai. Kiekvienas pasakojimas turi savyje atskirą laiko giją, o tarpusavyje beveik nesusietos dalys visgi išdėstytos chronologine seka. Laikas, žengiantis per senąjį Vilnių – knygos ašis, todėl ir pradedama ji nuo pasakojimo apie Katedros aikštės laikrodį. Apskritai leidinį sudaro tekstai, per pažinimą skatinantys miestą mylėti ir jį globoti. Skaitydamas šia knygą skaitytojas sužinos dar begalę dalykų: ir painią istoriją apie Žaliąjį tiltą, ir apie pirmuosius Vilniaus kalendorius, ir apie Vilkpėdės legendą, ir istoriją apie tai, kas praėjusiais amžiais siejo Vilnių ir Egiptą …
Nenuostabu, kad po atviro, nuoširdaus ir kartu šmaikštaus knygos pristatymo nusidriekė ilga eilė renginio dalyvių, norinčių įsigyti šią naują L. Klimkos knygą su paties autoriaus autografu.

Vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė
Kauno raj. savivaldybės viešoji biblioteka

 


Parašykite komentarą