Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Šakiai

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Šakiai

2016 m. birželio 22 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko antrasis šių metų Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis.
Posėdyje aptarti „Bibliotekų metų“ programos priemonės „Vasara su knyga“ rezultatai ir artimiausios veiklos. Pranešimo metu apibendrintas atidaromasis birželio 1 d. renginys, prie kurio tiesioginės transliacijos stebėjimo prisijungė daugelis bibliotekų tuo pačiu rengdamos šventinius renginius ir savo lankytojams.  Pasidžiaugta Kauno regiono bibliotekų aktyvumu – statistiniai rodikliai pranoko lūkesčius. Visą vasarą regione vyks per 300 skaitymo skatinimo renginių, o uždaromasis renginys visuomenei vyks rugsėjo mėn. pradžioje, Vilniuje, skaitymo festivalio metu.
KAVB Kultūros renginių ir leidybos grupės kultūrinės veiklos vadybininkė Julija Genienė supažindino posėdžio dalyvius su galimybe dalyvauti spalio 6-8 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje jau ketvirtą kartą vyksiančioje knygų mugėje. Regiono bibliotekoms suteikiama galimybė pristatyti savo leidybinę veiklą, rengti susitikimus su autoriais, organizuoti edukacines veiklas. Regiono bibliotekos iki liepos mėnesio vidurio turi apsvarstyti galimas savo veiklas ir pateikti pasiūlymus organizatoriams.
Posėdžio metu pristatyta „Kauno regiono bibliotekų tinklaraščio rengimo tvarka“, supažindinta su pagrindiniais informacijos teikimo principais, terminais, funkcijomis ir atsakomybėmis, pabrėžta, kad tai profesinis bibliotekų specialistų tinklaraštis, kuriame nuo šiol bus kaupiama ir dalijamasi specialistams aktualiausia informacija. Tarybos nariai pastabų ir komentarų neturėjo, tad sutarta tvarką priimti ir vadovautis ja nuo šių metų rugsėjo 1 d.
Pranešėja Vilma Darbutienė, KAVB Strateginės plėtros ir inovacijų centro vyresnioji metodininkė, pristatė projektų valdymo įrankį – platformą „Web2Project“. Sistema naudinga vykdant didesnį skaičių projektų vienu metu, taip pat įgyvendinant tarp institucinius projektus. Ši adaptuota platforma leidžia matyti visas veiklas, sekti projekto progresą. Visi bibliotekų specialistai galės susipažinti su projektų valdymo sistema detaliau jau šį rudenį vyksiančiuose nuotoliniuose mokymuose.
Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdyje pristatyti ir naujausi KAVB laimėti ir įgyvendinami regioniniai projektai: „Išnykusios praeities ženklai“ ir „Mobilibris“.
Pirmojo veiklos apima virtualaus edukacinio žaidimo sukūrimą kraštotyros tematika, antrojo – originalios ir modernios ekspozicijos sistemos sukūrimą. Abu projektai įtraukia ir regiono bibliotekas, kurios tik dar kartą pasidžiaugė KAVB vykdomų projektų gausa ir veiklomis.


Parašykite komentarą